Νέα νίκη για το Ν.Ικόνιο κόντρα στην Κόμπρα.

Τελευταία ενημέρωση: 07/10/2020 14:49

Σε ένα ματς που στο μεγαλύτερο του μέρος ήταν αμφίρροπο, το Ν.Ικόνιο που φέτος διανύει εξαιρετική περίοδο στο πρωτάθλημα της Futsal Superleague, κατάφερε να πάρει ακόμα μια νίκη με σκορ 3-2, κόντρα στην αξιόμαχη Κόμπρα που άξιζε το κάτι παραπάνω από αυτήν την αναμέτρηση…

Με τις δύο ομάδες να είναι «κολλημένες» στο 0-0, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ξεκλειδώσουν την άμυνα των φιλοξενούμενων μόλις 1′ πριν τη λήξη του ημιχρόνου, με τον Κουρκούτη να ευστοχεί σε εκτέλεση 10μετρου πέναλτι, κάνοντας έτσι το 1-0 σε ένα πολύ κομβικό σημείο του παιχνιδιού.

Στο 2ο ημίχρονο η Κόμπρα παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, έπαιξε στα ίσια το Ν.Ικόνιο και στο 23′ ο Κουτσογιάννης ισοφάρισε σε 1-1 για την ομάδα του… με το ματς να ξεκινάει στην ουσία και πάλι από την αρχή.

Η ομάδα του Ν.Ικονίου προηγήθηκε με 2-1 στο 29′ με τον Γκεγκάι, όμως η Κόμπρα αποδείχθηκε πολύ σκληρή για να πεθάνει, ισοφαρίζοντας εκ νέου (2-2) με τον αρχηγό της Τζουμάκη, δευτερόλεπτα αργότερα.

Ωστόσο η χαρά των φιλοξενούμενων κράτησε για λίγο, καθώς ο Χατζόπουλος στο αμέσως επόμενο λεπτό (30′) έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του, με το 3-2 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρηση.